همایش تخصصی ساماندهی و آغاز عملیات اجرایی طرح گردشگری پزشکی تامین اجتماعی با حضور نمایندگان و کارگزارانی از ۳۷ کشور دنیا در روز ۱۷ مرداد ۹۶ در هتل همای تهران برگزار شد.

در این همایش دکتر علی ربیعی وزیر کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند و پیرامون موضوع گردشگری سلامت و توریسم به سخنرانی پرداختند.

در اینجا به اهم مطالب بیان شده در همایش تورسیم درمانی و گردشگری سلامت اشاره می‌شود:

– توریسم درمانی در زمینه گردشگری ارزآور بوده و با توجه به تکنولوژی و سطح دانش پزشکی کشورمان این کار باعث ارتقای خدمات پزشکی می‌شود.
– هم‌افزایی برای درمان و فعالیت‌های گردشگری در کشور شکل گرفته و از طرح توریسم درمانی با حضور ۲۲ کشور خارجی بهره‌برداری شده است.
– در سال جدید ایران رشد ۳۰ درصدی گردشگری سلامت را تجربه کرده است.
– برنامه اشتغال، بخش قابل توجهی را به حوزه گردشگری و مخصوصا سلامت با توجه به مزیت‌هایی که دارد اختصاص می دهد و به نحوی برنامه‌ریزی شده که در سال‌های آینده تعداد بیشتری را جذب گردشگری سلامت شوند.
– گردشگری سلامت و توریسم درمانی در ترکیه، بیشتر گروه گردشگران برای درمان‌های مدرن سفر می‌کنند. انگیزه گردشگری در اندونزی نیز به خاطر طبیعت‌گردی است، ولی ما در ایران همه این ظرفیت‌ها را همزمان استفاده می‌شود.
– دولت با حمایت از گردشگری سلامت از ساخت بیمارستان‌های تخصصی، حمایت صندوق توسعه ملی از ساخت این بیمارستان‌ها، جذب متخصصان و سرمایه‌گذاران خارجی نیز استقبال می‌کند.
– گردشگری سلامت در ایران به کیفیت، اقامت مناسب بیمار و همراهان آن و توانبخشی بیمار تأکید می‌کند.
– حداقل ۶۰۰ هزار نفر در سوریه، عراق و یمن به جراحی پلاستیک نیاز دارند که به دلیل ناامنی‌ها و آثار جنگ بوجود آمده است.
– راه‌اندازی رایزن سلامت در سفارتخانه‌ها، سفارتخانه‌ها در تمام دنیا ضمن اطلاع‌رسانی گردشگری سلامت در ایران، کار تبلبغاتی را نیز در حوزه توریسم درمانی انجام می‌دهند.
– شرایط اسلامی و غذای حلال در بیمارستان‌های ایران، از عوامل مهم جذب خارجی‌هایی است که از کشورهای اسلامی برای درمان به ایران می‌آیند
در ادامه گزارش تصویری همایش گردشگری سلامت را مشاهده می‌کنید:

مطالب مرتبط گردشگری سلامت

شروع استارتاپ ها در گردشگری سلامت