روزنامه فاینشال تریبون یک روزنامه انگلیسی زبان چاپ تهران که در زمینه بین‌المللی فعالیت دارد. این روزنامه با محتوای اقتصادی – اجتماعی – فرهنگی می‌کوشد با معرفی ظرفیت‌های کمتر دیده شده اقتصاد ایران و با تاکید بر ثبات کشور در خاورمیانه به روند اعتماد آفرینی و تعامل اقتصادی ایران و جهان کمک کند. این روزنامه هفته گذشته مصاحبه‌ای با شرکت مدیکال توریسم آریا در زمینه گردشگری سلامت و نحوه عملکرد این سازمان در حوزه سلامت و درمان انجام داد. در این گزارش ابعاد گوناگون گردشگری سلامت در ایران و جهان مورد واکاوی قرار گرفت و همچنین خدماتی که شرکت توریسم پزشکی آریا به عنوان پیشتاز صنعت گردشگری سلامت در منطقه ارائه می‌دهد بررسی شد.

از جمله مواردی که در این گزارش آماده است به اختصار به آن‌ها اشاره می‌شود: هدف شرکت آریامدتور تسهیل فرایند گردشگری سلامت در ایران است و و یکی از مهترین اهداف این مجموعه معرفی پزشکان حاذق و کلینک‌ها و بیمارستان‌های معتبر و مدرن ایرانی به مردم تمام دنیا است. همچین دیگر خدماتی که می‌توان نام برد معرفی بیمارستان‌های مجهز به بخش IPD و کلینک های پیشرفته در سراسر ایران می باشد.

ایران در برخی از رشته های پزشکی در سطح جهان صاحب نام است و پتانسیل جذب بیمار و خدمات درمانی با بهترین سطح کیفیت از توریست های خارجی را دارا می‌باشد. بیشترین آمار طبق گزارشات و درخواست‌های داده شده برای جراحی‌های زیبایی و نازایی می‌باشد که در این حوزه مهم‌ترین و قوی‌ترین قطب پزشکی در سطح دنیا است.

از طرفی کشور ایران خدمات پزشکی را به نسبت به کشورهای توسعه‎یافته با هزینه‌های بسیار پایین‌تر ارائه می‌دهد و در مقایسه با کشور های درحال توسعه رقابتی است. البته پایین بودن هزینه‌های درمانی و گردشگری در ایران به معنای پایین بودن کیفیت ارائه خدمات نیست بلکه پروسه درمانی و پزشکی با بالاترین سطوح و با استاندارد جهانی انجام می‌شود.

یکی از نقاط قوت گردشگری سلامت در ایران، دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و توریستی بسیار زیادی است که نقش مهمی در اقتصاد کشور اعم از اقلیم و سطح درآمد مردم منطقه دارد.

شما می‌توانید متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

همچنین برای دریافت فایل کامل روزنامه اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط گردشگری سلامت

شروع استارتاپ ها در گردشگری سلامت