سفر دختر عراقی به ایران برای جراحی بینی: زهرا دختری ۲۳ ساله است که برای عمل زیبایی بینی به همراه مادرش از عراق به ایران سفر کرده است. پس از تحقیقات زیادی که در مورد جراحی بینی در ایران و کشورهای همسایه انجام داده است، او (و خانواده اش) تصمیم گرفتند عمل بینی زهرا در ایران و توسط یکی از ماهرترین پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی و جراح‌بینی انجام شود. آنها با بسیاری از شرکت‌های گردشگری سلامت برای هماهنگی سفر و عمل خود مذاکره نموده و در آخر شرکت گردشگری سلامت آریا را انتخاب کردند.

این دو به مدت یک ماه با شرکت آریا مدتور در تماس بودند و اطلاعات و مشاوره مورد نیاز برای سفر و درمان در ایران را دریافت نمودند. زهرا عکس‌های بسیاری از قبل و بعد از جراحی‌های بینی این دکتر را بررسی کرده بود و به همین جهت این او را برای عمل زیبایی بینی خود انتخاب کرد. به عنوان بخشی از روند کار، او عکس‌های بینی خود را به آریامدتور فرستاد تا مشاوره اولیه را برای جراحی دریافت کند.

به دلایل مذهبی، در ابتدا زهرا و مادرش مایل نبودند به تنهایی سفر کنند. همچنین اعتماد به آژانس‌های مسافرتی متخصص در گردشگری سلامت نیز برای آن‌ها آسان نبود. اما در طول هفته‌ها ارتباط با شرکت مدیکال توریسم آریا، آنها از اعتبار شرکت به طور کامل اطمینان حاصل کردند و پس از تصمیم گیری نهایی، شرکت گردشگری سلامت آریا هماهنگی‌های لازم را برای سفر زهرا و مادرش انجام داد.

پس از تعیین یک تاریخ، شرکت آریامدتور هتل را برای آنها رزرو کرد و از پزشک مورد نظر زهرا یک وقت جراحی بینی گرفت. همین برنامه‌ریزی دقیق باعث شد آنها با خیال راحت به سمت ایران پرواز نمایند

ورود به تهران

زمانی که زهرا و مادرش به فرودگاه تهران رسیدند مترجم و راهنمای تور شرکت به استقبال آن‌ها رفت و سپس به اتفاق هم برای ویزیت اولیه به بیمارستان رفتند.

در بیمارستان، پزشک گفتگوی کوتاهی با بیمار داشت و برای آنالیز بیشتر و همینطور برای عکس قبل و بعد، چند عکس از بینی وی گرفت. سپس آنها به همراه راهنمای تور، به سمت هتل محل اقامت خود حرکت نمودند.

بخش بیماران بین الملل

بخش بیماران بین الملل (IPD)

روز جراحی

روز بعد مترجم شرکت به هتل رفت و آن‌ها را برای جراحی به بیمارستان برد و زهرا پیش از انجام آزمایش‌های ضروری به بخش بیماران بین‌الملل (IPD) معرفی شد. پس از آن دکتر مشاوره‌ لازم برای قبل از عمل، فرم مورد علاقه بیمار و نتیجه نهایی، مراقبت‌های لازم در دوران نقاهت و بعد از عمل را با کمک مترجم عربی-فارسی برای او و مادرش شرح داد.

جراحی حدود ۲ ساعت به طول انجامید. بعد از اتمام جراحی زهرا به اتاق ریکاوری انتقال داده شد، جایی که حدود ۳ ساعت در آن‌جا تحت مراقبت پرستاران بود و سپس از بیمارستان مرخص شد تا به هتل برگردند.

بعد از جراحی

در روز سوم، زهرا و مادرش در هتل ماندند. هماهنگ کننده شرکت گردشگری آریا با آنها تماس گرفت تا دستورات پزشک را به آنها منتقل نماید. همچنین راهنمای تور داروهای تجویز شده را خریداری کرده و به آنها تحویل داد.

در روز آخر (روز هفتم) اقامت آنها در تهران، زهرا و مادرش به دفتر مرکزی آریامدتور آمدند و از گروه برای همکاریشان طی این مدت قدردانی کردند. مادر زهرا نیز چند دقیقه ای در مورد خدمات خوبی که شرکت آریامدتور و بیمارستان در این مدت ارائه دادند صحبت کرد. به رسم مهمان‌نوازی، ریاست شرکت هدیه کوچکی به میهمانان تقدیم نمود و آنها دفتر را به همراه مترجم به قصد بیمارستان ترک کردند.

پزشک در بیمارستان بخیه و اسپیلینت را برداشت، به بینی زهرا چسب زد و نحوه چسب زدن را نیز به او آموزش داد. هم‌زمان از این آموزش فیلم‌برداری شد تا زهرا در دفعات بتواند از آن استفاده نماید.

اجازه پرواز او برای سفر هوایی توسط بیمارستان صادر شد تا بیمار بدون هیچ مشکلی سفر خود را به پایان رساند و سفر دختر عراقی به ایران برای جراحی بینی به پایان رسید. راهنمای گردشگری، زهرا و مادرش را بدرقه نمود و آنها ایران را به مقصد عراق ترک نمودند.

پس از بازگشت به عراق، کارکنان شرکت گردشگری آریا به عنوان بخشی از خدمات پیگیری بیمار، تماس خود را با آنها حفظ نمودند و توصیه ها و دستورات لازم را به آنها انتقال دادند.

سفر دختر عراقی به ایران برای جراحی بینی

عمل زیبایی بینی در ایران: “پایتخت جراحی بینی”

ایران به دلیل آمار بالای جراحی بینی نسبت به جمعیتش، پایتخت جراحی بینی در جهان نام گرفته است. جراحان بینی ایرانی بسیار ماهر و با تجربه هستند و به دلیل تقاضای زیادی که در زمینه جراحی بینی وجود دارد، برخی از آنها در طی روز ممکن است چند جراحی داشته باشند.

نه تنها کیفیت عمل زیبایی بینی در ایران بی نظیر است، بلکه قیمت بسیار مناسب و جالب توجهی نیز دارد. همین امر موجب می شود افراد از سراسر دنیا برای این جراحی زیبایی به ایران بیایند و هم اکنون تهران یکی از محبوب ترین مقاصد برای عمل زیبایی بینی باشد.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران