خَولا زنی عراقی است که از بصره عراق برای جراحی چشم به تهران سفر کرده‌ است. این خانم بیماری آب مروارید چشم رنج می‌برد.

طی تحقیق در مورد درمان‌های موثر در خارج از کشور، آن‌ها با شرکت‌های توریسم سلامت متعددی مذاکره کردند و کشورهای کشورهای بسیاری برای درمان به آنها پیشنهاد شد. اما پیشنهاد سفر درمانی هیچ‌کدام همچون آریامدتور برای این زوج متقاعد‌کننده نبود.

اولین بار که با شرکت گردشگری سلامت آریا تماس گرفتند تا از جزئیات هزینه، عمل جراحی، پزشک و سفر خود آگاه شوند. به عنوان گام اول، آریامدتور اطلاعات پزشکی‌شان را خواست تا به آن‌ها مشاوره پزشکی ارائه دهند. آنها اطلاعات خود را از طریق WhatsApp برای چشم پزشکان آریامدتور ارسال کردند همینطور به طور تقریبی روش درمان را تعیین کردند.

آن‌ها با آریامدتور در تماس بودند و اطلاعات شرایط خولا را به تیم شرکت منتقل می‌کردند. هماهنگ کننده عرب زبان شرکت نیز اطلاعات مرتبط برای سفر را در اختیار آن‌ها قرار می‌داد.

درمان بیماری چشم در ایران

سفر به تهران برای درمان آب مروارید

بالاخره سفر زن عراقی برای درمان بیماری چشم آغاز شد و این زوج تصمیم گرفتند که برای انجام درمان بیماری چشمی خولا به ایران بیایند. از آن‌جا که در فاصله‌ ۵۰ کیلومتری از مرز آبادان زندگی می‌کنند، ابتدا از طریق زمینی به آبادان آمدند و سپس با پرواز داخلی به تهران سفر کردند.

با رسیدن آن‌ها به فرودگاه تهران، مترجم آریامدتور به استقبالشان رفت و آن‌ها را تا هتل محل اقامتشان همراهی کرد. هتلی که بسیار از آن راضی بودند.

روز بعد، مترجم دیگری از تیم شرکت که عربی زبان مادری وی است در بیمارستان همراهیشان کرد. این زوج از وجود مترجمی که چنین به عربی، فارسی و انگلیسی مسلط است ابراز خوشحالی کردند.

آن‌ها به بیمارستان رفتند و بیمار به بخش بیماران بین‌المللی (IPD) مرکز چشم بصیر معرفی شد. پزشکی که از قبل وقت ویزیت او برنامه‌ریزی شده بود، به دقت به حرف‌های خولا و شکایات او گوش داد. در تمام این مدت، قبل از ملاقات با پزشک و همینطور بعد از آن مترجم حضور داشت و مکالمه بین آنها و پزشک را تسهیل نمود.

خوشبختانه مشکل بیمار خیلی جدی نبود. به همین دلیل پزشک یک عینک برای او تجویز کرد و جراحی را به وی پیشنهاد ننمود. سپس آن‌ها از بیمارستان مرخص شدند و به همراه مترجم خود به هتل خود برگشتند.

در روز آخر حضور این زوج در تهران، مهمانان عراقی ما با ریاست شرکت گردشگری سلامت آریا ملاقات کردند و گفتگویی در مورد کیفیت خوب خدمات چشم پزشکی که دریافت کردند داشتند. آنها یک مصاحبه ویدئویی (بالا) نیز داشتند و طی آن از رضایت خود و تمامی تجربه سفر و برنامه ریزی آن با این شرکت گفتند.

همسر خولا شرکت گردشگری سلامت آریا را با شرکت‌های مشابه مقایسه کرد: «من به کشورهای دیگر نیز سفر کردم مثل مالزی، مصر و ترکیه، اما تا کنون چنین شرکت خوبی ندیده بودم. این شرکت عالی است».

«من با شرکت‌های عراقی به مالزی و استامبول سفر کردم. اما آریامدتور شرکتی عالیست. هماهنگی و برنامه‌ریزیش بی‌نظیر است. برای مثال، اگر مترجم قرار بود ساعت ۱۱ به دنبال ما به هتل بیاید، راس ساعت ۱۱ آنجا بود. و اگر ما قرار بود ساعت۳:۳۰ دکتر را ببینیم، او حداقل ۳۰ دقیقه قبل از دکتر در کنار ما بود.»

روز بعد، خولا و همسرش به مشهد مقدس سفر کردند تا حرم امام رضا (ص) را زیارت کنند.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران