سفر زن استرالیایی برای اسلیو معده: فلوریا و عمار در سیدنی استرالیا زندگی می‌کنند اما عمار اصالتاً اهل بغداد عراق است. او به همراه ۵ عضو خانواده‌اش به ایران سفر کرد و به مدت یک ماه برای تفریح و درمان در ایران اقامت نمود. آن‌ها آریامدتور را انتخاب کردند تا هماهنگی تمام مراحل سفر را بر عهده بگیرد.

شرکت گردشگری آریا یک آپارتمان برای این خانواده رزرو کرد. آن‌ها آپارتمان را به هتل ترجیح دادند زیرا تعداد آن‌ها شش نفر بود و برای رزرو ۳-۲ اتاق جهت اقامت ۱۰ روزه لازم بود هزینه زیادی صرف کنند. آریامدتور به توریست‌ها مطابق درخواستشان هتل و آپارتمان‌هایی مناسب با بودجه آن‌ها پیشنهاد می‌دهد. این هتل و آپارتمان‌ها از لحاظ قیمت و امکانات تنوع بسیاری دارند. آپارتمانی که برای خانواده عمار در نظر گرفته شد، در محله‌ای عرب زبان در تهران واقع شده بود. این موضوع برای خانواده عمار مزیت بسیاری داشت زیرا خانواده او می‌توانستند با دیگران، از جمله فروشندگان به راحتی ارتباط برقرار کنند.

اگرچه این به آن معنی نیست که آن‌ها به مترجم نیاز نداشتند. آریامدتور مترجمان عربی-فارسی دارد که به طور ۲۴ ساعته به گردشگران خدمات ارائه می‌دهند. یکی از مترجمان از زمان ورود عمار و خانواده اش به فرودگاه تهران تا روز بازگشت در کنارشان بود و طی رفت و آمدشان به آپارتمان، بازار، بیمارستان و … آن‌ها را همراهی کرد.

سفر درمانی آن‌ها از کجا شروع شد؟

همان‌طور که گفته شد، عمار و خانواده‌اش برای دو منظور به ایران سفر کردند: تفریح و درمان. چند روز قبل از شروع سفر عمار و فلوریا برای جراحی کاهش وزن با شرکت گردشگری سلامت آریا ارتباط برقرار کردند. آن‌ها مدت زیادی را به تحقیق در مورد بهترین روش جراحی پرداختند. پس از یافتن این شرکت مدیکال پزشکی به صورت آنلاین، آن‌ها درخواست خود را ارسال کردند و پرسش‌هایشان را مطرح نمودند.

درنهایت انتخاب آن‌ها یک پکیج شامل وقت پزشک و جراحی، دو شب بستری در بیمارستان، یک هفته اقامت در آپارتمانی مبله و رفت و آمد بود. بنابراین پیش از خروج از استرالیا، آن‌ها نیازی به ماندن در لیست انتظار و درگیری با مسائل برنامه‌ریزی سفر نداشتند.

بعد از یک ماه اقامت در عراق و آبادان، خانواده بالاخره به تهران سفر کردند تا سفر درمانی خود جهت عمل کاهش وزن را ادامه دهند. از آنجا که همه چیز از پیش برنامه‌ریزی شده بود و آن‌ها با پروازی داخلی به تهران رفتند؛ با این ضمانت که همه چیز بدون هیچ وقفه‌ و مشکلی پیش خواهد رفت.

جراحی اسلیو معده در ایران

فلوریا به همراه خانواده اش در بیمارستانی که عمل جراحی کاهش وزن انجام شد.

سفر درمانی بیماران استرالیایی به ایران

فلوریا و خانواده اش در بخش بیماران بین‌الملل (IPD) بیمارستان

تجربه عمل اسلیو معده

فلوریا به همراه همسر و دخترش در بیمارستانی که عمل جراحی وی انجام شد.

ورود توریست‌های عراقی به تهران

زمانی که عمار و خانواده‌اش به فرودگاه تهران رسیدند، مترجم آریامدتور به استقبال آن‌ها رفت و باهم به آپارتمان مبله‌ای که برای اقامت آنها در تهران در نظر گرفته شده بود رفتند. یک سیم کارت ایرانی در اختیار آن‌ها قرار گرفت تا در طول اقامت از آن استفاده کنند. مترجم برای آن‌ها خدمات اینترنت موبایل نیز خریداری کرد. در آپارتمان مترجم به نیازها و سفارشات مهمانان گوش کرد و از صاحبخانه خواست تا هرآنچه نیاز دارند برایشان فراهم کند.

روز بعد مترجم تیم آریامدتور فلوریا و همسرش را برای آزمایشات تا دفتر پزشک همراهی کرد. او مشاوره و دستوراتی به بیمار داد و سپس بر اساس شاخص توده بدن (BMI) جراحی اسلیو معده (gastric sleeve surgery) را به وی پیشنهاد داد. برای انجام این عمل، لازم بود پیش از آن برخی تست‌های پزشکی مثل سونوگرافی و آندسکوپی انجام شود. پس از دریافت نتایج تست‌ها، کلینیک را ترک کردند تا به آپارتمان برگردند و برای جراحی روز بعد آماده شوند.

روز جراحی اسلیو معده (gastric sleeve surgery)

این زوج بار دیگر به همراه مترجم به بیمارستان رفتند، جایی که قرار بود عمل جراحی فلوریا انجام شود. پس از اینکه بیمار به بخش بیماران بین‌المللی (IPD) معرفی شد، پزشک برای بار دوم در مورد جراحی با او صحبت کرد. پس از جلسه مشاوره، عمل اسلیو توسط تیمی از پزشکان متخصص انجام شد و موفقیت آمیز به پایان رسید.

پس از جراحی، روند بهبود و ریکاوری به کمک پرستاران آغاز شد. به طور معمول لازم است بیمار ۱ الی ۲ شب را در بیمارستان سپری کند. به این علت که عمل جراحی کاهش وزن جراحی مهمی است و همچون عملی نیاز به مراقبت‌های بسیار بیشتری دارد. بنابراین، پرستاران فلوریا طی مدت این دو روز مراقبتی ویژه از او به عمل آوردند در حالی که بقیه اعضای خانواده نیز در کنار وی بودند. آنها در یکی از اتاق‌های مهمان بیمارستان که برای همراهان بیماران خارجی و یا اعضای خانواده بیمار موجود است اقامت کردند.

طی اقامت فلوریا در بیمارستان، عمار به دفتر شرکت گردشگری سلامت آریا سر زد و با اعضای تیم آریامدتور دیدار نمود، از زحمات آن‌ها قدردانی کرد و عکسی یادگاری گرفتند. عمار از خدماتی که دریافت کرده بودند بسیار راضی بود و بیش از همه ارتباطی دوستانه با مترجم عرب زبان برقرار کرد. در نهایت هدیه کوچکی به عنوان یادگاری از سوی آریامدتور به وی تقدیم شد.

سفر زن استرالیایی برای اسلیو معده

عمار در دفتر شرکت گردشگری سلامت آریا

سفر زن استرالیایی برای اسلیو معده

دریافت هدیه از شرکت گردشگری سلامت آریا

فلوریا پس از دو روز بیمارستان را ترک کرد و با همراهان خود به آپارتمانی که برای آن‌ها اجاره شده بود بازگشتند. آن‌ها از خدمات بیمارستان بسیار راضی بودند و لازم بود حداقل ۵ روز دیگر نیز در تهران بمانند تا بیمار بتواند برای آخرین چک آپ‌ها پزشک را ملاقات کند. اما آن‌ها چند روز بیشتر در تهران ماندند زیرا از اقامت خود در این شهر بسیار لذت برده بودند و بسیاری از مکان‌های دیدنی شهر را از جمله بازار، پارک‌ها، جاذبه‌های توریستی تاریخی و بسیاری مکان‌های دیدنی دیگر را دیدند.

یک هفته بعد از جراحی، فلوریا بار دیگر با پزشک ملاقات کرد و چک آپ‌های نهایی را انجام داد تا مطمئن شود همه چیز خوب پیش می‌رود. پزشک نیز نکاتی در مورد دوران ریکاوری عمل، رژیم غذایی مناسب و همین‌طور شیوه صحیح خوابیدن بعد از عمل را به او آموزش داد.

از آنجا که از تجربه عمل خود بسیار راضی بودند، این زوج تصمیم گرفتند پس از رسیدن فلوریا به وزن دلخواه، برای جراحی‌ پلاستیک ترمیمی (Tummy tuck) جهت رفع افتادگی پوست دوباره به ایران سفر کنند.

درنهایت پس از ۱۰ روز در تهران این خانواده با خاطرات خوش بسیاری به سفر خود پایان دادند. عمار گفت حتما با تیم آریامدتور در تماس خواهد بود و از مترجم خود که در تمام لحظات در کنار آن‌ها بود به طور ویژه تشکر کرد.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران