در این ویدئو شما مردی را می‌بینید که از تجربه سفر خود به ایران جهت درمان ناباروری (باروری) می‌گوید. او که نصرت حسین نام دارد اهل سیدنی استرالیا است اما اصالاتاً از کشور پاکستان است.

طبق گفته نصرت، این زوج از دو سال پیش قصد داشتند برای درمان ناباروری به پاکستان و مالزی بروند اما درمان در آن کشورها معایب زیادی داشت.

یکی از دلایلی که نصرت مایل نبود درمان را در کشور پاکستان انجام دهد قیمت بالای آن بود. وی اذعان داشت در برخی از مراکز پزشکی پاکستان قیمت تا 12000 دلار نیز برسد. یک دلیل دیگر عدم وجود همه امکانات لازم در یک مکان است و بیمار لازم است به جاهای مختلف، حتی شهرهای مختلفی برود تا تحت درمان قرار بگیرد یا آزمایش‌ها را انجام دهد.

درمان مشابه در مالزی 16000 دلار قیمت دارد که برای بسیاری، از جمله نصرت و همسرش، قیمت بالایی است.

نصرت در جستجوی اطلاعات درمان در دیگر کشورها بود که با وب‌سایت آریامدتور آشنا شد. او سایت شرکت و درمان  IVF که توسط شرکت گردشگری سلامت آریا به بیماران خارجی در ایران ارائه می‎‌شود را بررسی کرد. سپس با شرکت تماس برقرار کرد و درخواست اطلاعات بیشتری کرد.

او حدود چند هفته با آریامدتور در تماس بود و اطلاعات و مشاوره رایگان دریافت می‌کرد. شنیدن مزایای دریافت درمان در ایران از جمله میزان موفقیت بالا، امکانات پزشکی مدرن، پزشکان حاذق و قیمت مناسب باعث شد نصرت و همسرش تصمیم بگیرند برای انجام درمان IVF به مرکز تخصصی ناباروری در ایران مراجعه نمایند.

شرکت گردشگری سلامت آریا ویزا و بلیط‌های نصرت و همسرش برای سفرشان را تهیه نمود. همچنین وقت ملاقات با پزشک را هماهنگ کرد، برای آن‌ها هتل رزرو نمود و در فرودگاه به استقبال آن‌ها رفت.

این زوج پاکستانی دو دختر داشتند، اما مایل بودند یک پسر نیز داشته باشند. پس از اینکه فرزند سوم آن‌ها سقط شد، آن‌ها تصمیم گرفتند درمان IVF را به همراه امکان انتخاب جنسیت انتخاب نمایند، امکانی که مراکز درمانی باروری در ایران ارائه می‌دادند.

نصرت و همسرش از خدماتی که به آن‌ها ارائه شده بود از جمله آزمایش‌های پزشکی و درمان در کلینیک راضی بودند. وجود تمام امکانات ضروری در یک مکان بسیار مفید بود و لازم نبود برای انجام آزمایشات به مراکز متعددی بروند.

طبق گفته نصرت در این مرکز به شما سه شانس داده می شود، این بدان معنی است که اگر در اقدام اول به نتیجه نرسیدید به طور رایگان دو بار دیگر می‌توان برای باروری اقدام کرد، امکانی که در کشورهای دیگر بسیار پر هزینه خواهد بود.

نصرت می گوید: «همه چیز دست خداست» و در هر صورت با کمک آریامدتور خاطرات بسیار خوش و دلپذیری از اقامت در تهران دارد.

درمان ناباروری در ایران

اهدا صنایع‌دستی ایرانی به مهمان استرالیایی

تعیین جنسیت از طریق IVF در ایران

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران تنها یک نمونه از بسیاری درمان ناباروری است که سالانه انجام می‌شود. انتخاب جنسیت، گزینه‌ای است که طی درمان باروری با IVF و AI (تلقیح مصنوعی) وجود دارد. تکنیک‌هایی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد که از طریق درمان‌های ناباروری امکان‌پذیر است. این تکنیک‌ها برای زوج‌هایی به کار گرفته می‌شود که درحال حاضر کودکی از یک جنسیت دارند و مایلند فرزند بعدی از جنسیت دیگر باشد که از آن به عنوان «تعدیل خانواده» یاد می‌شود.

در ایران مراکز درمان ناباروری مشاوره‌هایی کامل به همراه تمام جزئیات در مورد تعیین جنسیت، شانس آن‌ها برای باروری و محدودیت‌هایشان را در اختیارشان قرار می‌دهند. پیش از تصمیم‌گیری برای انجام درمان‌ها، شما می‌توانید از طریق آزمایش‌هایی از بابت اینکه آیا کاندید خوبی برای این درمان هستید مطمئن شوید.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران