مرد جوان استرالیایی که برای درمان اتوپدی به بیمارستان شمال آمده است از تجربه خود می‌گوید. پس از شنیدن در مورد امکانات مدرن بیمارستان‌های ایران، او تصمیم گرفت برای درمان به اینجا مراجعه کند.

وی پس از مراجعه و دریافت درمان رضایت بسیاری داشت و از کارکنان و افرادی که در طول حضور وی در ایران از او مراقبت کرده بودند تشکر کرد.

بیمارستان شمال

این بیمارستان که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد، بیمارستانی مدرن با متخصصینی حرفه‌ای و پرستارانی آموزش دیده است.

شرکت گردشگری سلامت آریا و بیمارستان شمال با هم برای ارائه خدمات توریسم پزشکی ویژه به بیماران بین‌المللی همکاری می‌کنند و خدماتشان شامل مراحل پیش از ورود به کشور تا زمان بازگشت به کشور مبدأ می‌شود.

توریسم پزشکی در شمال ایران

شمال ایران (مناطق گیلان، مازندران و گلستان) قابلیت‌های زیادی برای مدیکال توریسم دارد و آریامدتور با فراهم کردن بستر مناسب برای حضور بیماران خارجی، رونق بیشتری به توریسم سلامت در این مناطق داده است. طبیعت زیبا به همراه امکانات پزشکی در شهرهای بزرگ شمال در کنار هم دو مزیت اصلی خدمات پزشکی در این منطقه می‌باشد.

جنگل‌های انبوه و خط ساحلی جذاب این سه منطقه در خاورمیانه منحصربفرد هستند. تنوع جغرافیایی در این منطقه (کوه‌ها، جنگل‌ها، دشت‌ها و ساحل‌ها) در کنار هوای دلپذیر موجب محبوبیت این ناحیه در ایران، بویژه در بهار و تابستان شده است. همچنین مسافران خارجی بسیاری، بخصوص از کشورهای حاشیه خلیج فارس در طول سال‌های گذشته برای دیدن این منطقه به شمال ایران سفر کرده‌اند.

توریست‌ها به شمال ایران سفر می‌کنند تا بتوانند از غذای سنتی این منطقه نیز لذت ببرند. منطقه گیلان بهترین مثال از این ویژگی فرهنگی است. تنوع در آشپزی ناشی از تنوع آب و هوایست که رشد انواع میوه‌ها، سبزیجات و ماکیان را ممکن می‌کند. از سوی دیگر به دلیل وجود دریاچه خزر (دریای کاسپین) در کنار این ناحیه، تنوع غذاهای دریایی و خاویار نیز فراوان است.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

جراحی بینی دختر سوئدی در ایران