دبیرخانه سازمان گردشگری سلامت هر ساله با هدف افزایش تعاملات بین‌المللی، کنگره گردشگری سلامت در ایران را برگزار می‌نماید. طی این کنگره کشورهای دعوت شده جهت امضای تفاهم‌نامه همکاری با ایران حضور به هم می‌رسانند و با فعالان گردشگری سلامت در ایران نیز آشنا می‌شوند.

امسال هم این کنگره در اردیبهشت 1397 با حضور نمایندگانی از ایران و کشورهایی چون هند، مجارستان، گرجستان، صربستان، ترکیه، عمان، قبرس، افغانستان و … برگزار شد. آن‌ها هر یک به سخنرانی در خصوص گردشگری سلامت، به ویژه گردشگری سلامت در ایران پرداختند. طی این سخنرانی‌ها به پتانسیل‌ کشورهای منطقه برای رشد بیشتر در صنعت نوپای مدیکال توریسم اشاره و همینطور در خصوص قابلیت‌های ایران برای بدل شدن به قطب توریسم پزشکی صحبت شد. از جمله این نقاط قوت که به طور مکرر مورد توجه سخنرانان قرار گرفته بود چهار فصل بودن کشور، جاذبه‌های توریستی متنوع و پزشکی شناخته شده در سطح جهانی است.

با توجه به رشد مدیکال توریسم در سراسر دنیا، برگزاری چنین کنگره‌هایی با محوریت گردشگری سلامت به نزدیک شدن شرکت‌های فعال در این صنعت و بهبود هرچه بیشتر کیفیت خدمات آن‌ها کمک شایانی می‌نماید.

شرکت گردشگری سلامت آریا نیز در این مراسم حضور داشت و با نمایندگان کشورهای یاد شده دیدار کرد. جلساتی که بین نمایندگان شرکت آریامدتور و همتایان خارجی خود انجام شد پل ارتباطی جدیدی برای همکاری‌های آتی بود. این دیدارها بسیار دوستانه بود و طی آن گام‌های لازم برای همکاری بیشتر مورد بررسی قرار گرفت. همچنین از شرکت گردشگری آریا دعوت شد در آینده نزدیک به این کشورها سفر داشته باشد و به طور رسمی از این شرکت برای حضور در کنگره‌هایی که در این کشورها با محوریت توریسم پزشکی برگزار می‌شود دعوت شد.

کنگره بین‌المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت

این کنگره با بهره از تجارب بخش‌های خصوصی و شرکت‌های فعال در حوزه سلامت در سایر کشورها با هدف توسعه گردشگری و توسعه شبکه ارتباطی بین فعالان این عرصه، به ویژه بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌گردد. انتظار می‌رود این همکاری‌ها موجب رونق اقتصادی و افزایش توانمندی‌های کشور در این حوزه شود.

گالری تصاویر مرتبط گردشگری سلامت

کنگره گردشگری سلامت در ایران
نمایشگاه و کنفرانس بین المللی توریست درمانی در عمان آوریل 2018