در سال‌های اخیر جراحی کاهش وزن بسیار محبوب شده است. پیشرفت تکنولوژی‌های پزشکی و ابداع متد‌های جدید در درمان‌های کاهش وزن، به ایجاد روش‌های سریع برای درمان چاقی انجام شده است. هرچه تعداد افراد چاق در نتیجه رژیم‌های غذایی ناسالم افزایش می‌یابد، تقاضا برای درمان کاهش وزن نیز افزایش پیدا می‌کند که در این بین جراحی‌های لاپروسکوپی جایگاه ویژه‌ای دارند.

ایران درحال حاضر از موفق‌ترین کشورهای منطقه در زمینه جراحی کاهش وزن است. جراحان ایرانی با استفاده از جدیدترین روش‌ها و تکنولوژی‌ها در عمل کاهش وزن لاپروسکوپی بسیار ماهر هستند. یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های کاهش وزن (پلیکاسیون معده) اولین بار توسط جراحان ایرانی انجام شد، و این نشان دهنده جایگاه آن‌ها در این زمینه پزشکی است.

هر سال، هزاران جراحی لاغری در بیمارستان‌های ایران انجام می‌شود که تعداد زیادی از آن‌ها از کشورهای خارجی به ایران آمده‌اند. کیفیت بالا و هزینه مناسب از مزایایی هستند که ایران را به یکی از مقاصد مطلوب برای انجام این عمل تبدیل می‌کند.

در این ویدئو، زنی مقدونیه‌ای در مورد تجربه‌ جراحی کاهش وزن در ایران صحبت می‌کند. او با همسرش در استرالیا زندگی می‌کنند و برای سفری درمانی به ایران آمدند. نام وی فلوریا است و زمان زیادی به دنبال یک پزشک حاذق برای جراحی کاهش وزن بود که در نهایت طی جستجوی اینترنتی خود با شرکت توریسم سلامت آریا آشنا شد.

فلوریا مدت زیادی بود که از افزایش وزن رنج می‌برد و این مسئله باعث مشکلات فیزیکی و روحی متعددی برای وی شده بود. کاهش اعتماد به نفس، خجالتی بودن، انزوای اجتماعی، افزایش فشار خون و دیابت تنها مواردی هستند که از اضافه وزن فلوریا ناشی شده اند.

برنامه‌ریزی سفر به ایران جهت جراحی کاهش وزن

خانواده فلوریا از پیش تصمیم داشتند سفری به عراق و ایران داشته باشند تا با خویشاوندان خود دیدار کنند. با آشنایی قبلی از کیفیت خدمات پزشکی در ایران، آن‌ها تصمیم گرفتند علاوه بر دیدار خانواده و خویشان و دیدن زیبایی‌های ایران، عمل جراحی کاهش وزن را نیز انجام دهند.

پس از آشنایی با سایت آریامدتور، فلوریا آن را بررسی کرد و عکس‌های قبل و بعد جراحی‌های کاهش وزن را دید. پس از آن با شرکت تماس گرفت و در خواست اطلاعات بیشتر کرد. هماهنگ کننده شرکت نیز جزئیات و اطلاعات لازم را در مورد جراحی کاهش وزن و سایر خدمات مورد نیاز برای سفر و اقامت وی را در ایران برای او شرح داد.

پس از چند هفته مکالمه با آریامدتور، او تصمیم گرفت به شرکت اعتماد کند و اجازه دهد تمام برنامه سفر و درمان وی را در دست بگیرد. او یکی از پکیج‌های پیشنهادی شرکت گردشگری سلامت آریا را انتخاب کرد که ویزیت دکتر و وقت بیمارستان، دو شب بستری در بیمارستان، یک هفته اقامت در یک آپارتمان مبله در تهران، حمل و نقل و مترجم را شامل می شد. بر اساس برنامه سفرشان به عراق و ایران، آنها تاریخ ورود خود به کشور را به آریامدتور اعلام کردند و تیم آریامدتور برا اساس این تاریخ مقدمات سفر آنها و وقت ویزیت پزشک و بیمارستان را تعیین کرد.

شروع سفر بیمار مقدونیه‌ای به ایران

فلوریا، همسرش عمار و دخترش ساندرا از استرالیا به عراق پرواز کردند تا اقوام نزدیک خود را در بغداد ملاقات کنند. پس از چند روز، آن‌ها به شهر آبادان رفتند و با دیگر خویشاوندان نزدیک خود را در آن شهر دیدار کردند. بعد از 20 روز اقامت در آبادان آن‌ها به تهران آمدند تا سفر درمانی خود را شروع کنند. از آن‌جا که تمام هماهنگی‌ها انجام شده بود، آن‌ها از هیچ جهت نگرانی نداشتند و با آرامش وارد تهران شدند – جایی که راهنمای تور و مترجم آریامدتور منتظر بود تا به آن‌ها خوش‌آمد بگوید.

اقامت خانواده بیمار استرالیایی در تهران

راهنمای تور و مترجم شرکت گردشگری آریا در فرودگاه به استقبال این خانواده رفتند. سپس با تاکسی به آپارتمانی رفتند که برای آن‌ها در محله‌ای عرب زبان در تهران برای آن‌ها در نظر گرفته بودند.

آریامدتور به مشتریان خود بر اساس بودجه و دلخواهشان آپارتمان اجاره‌ای و یا اتاق هتل پیشنهاد می‌دهد. انتخاب فلوریا و همراهانش، آپارتمانی مبله بود. مترجم آریامدتور آن‌ها را تا زمان استقرار در آپارتمان همراهی کرد و از رضایت و راحتی آن‌ها اطمینان حاصل کرد.

طبق وقت تعیین شده، روز بعد فلوریا به مطب پزشک رفت تا معاینه شده و مشاوره دریافت کند. پزشک بعد از معاینه اولیه بر اساس شاخص توده بدنی وی به او جراحی اسلیو معده را پیشنهاد کرد. سپس پزشک برای تحلیل بیشتر دستور آزمایش‌های پیش از عمل، سونوگرافی و آندسکوپی داد. پس از آزمایش‌ها فلوریا به آپارتمان برگشت تا برای جراحی روز بعد آماده شود.

روز جراحی اسلیو معده فلوریا

طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط شرکت گردشگری سلامت آریا جراحی کاهش وزن فلوریا در یکی از بهترین بیمارستان‌های تهران انجام شد. فلوریا به بخش بیماران بین‌الملل بیمارستان (IPD) معرفی شد – جایی که به طور ویژه به بیماران خارجی خدمات می‌رساند و پس از مشاوره مجدد جراحی فلوریا تحت بیهوشی عمومی آغاز شد.

جراحی لاغری در ایران

فلوریا (وسط) و همسرش عمار در بیمارستان که جراحی وی انجام شد.

پس از عمل جراحی و تا زمان بهبود، فلوریا تحت نظارت دقیق پرستاران قرار گرفت. او دو روز در بیمارستان تحت نظارت ویژه بود و در تمام این مدت خانواده‌ او در سوییت مبله بیمارستان که ویژه اقامت خانواده بیماران خارجی است در کنار وی بودند.

جراحی اسلیو معده در ایران

فلوریا، همسرش و دخترشان ساندرا در بیمارستانی که جراحی اسلیو معده وی انجام شد.

سفر گردشگر سلامت استرالیایی به ایران برای اسلیو معده

فلوریا در بخش بیماران بین‌المللی بیمارستان

یک هفته اقامت بیشتر در تهران

به طور معمول 5 روز بعد از جراحی اسلیو معده لازم است چک‌آپ بعد از عمل انجام شود. خانواده فلوریا به آپارتمان بازگشتند و تا یک هفته بعد از جراحی آنجا اقامت داشتند. پس از یک هفته پزشک دوباره وی را ملاقات کرد تا برای مراقبت‌های بعد از عمل، رژیم غذایی مناسب و نحوه فعالیت‌ها او را راهنمایی کند.

بیمارانی که جراحی کاهش وزن انجام می‌دهند، معمولاً برای برداشتن پوست اضافه روی شکم که به دلیل کاهش وزن زیاد ایجاد می‌شود لازم است جراحی ترمیمی دیگری انجام دهند. فلوریا و خانواده او بسیار از جراحی لاغری در ایران و خدماتی که در تهران دریافت کردند رضایت داشتند و تصمیم گرفتند در آینده برای انجام ابدومينوپلاستي (Tummy Tuck) به ایران برگردند.

پس از یک ماه اقامت در ایران، فلوریا و خانواده‌اش سفر خود را با خاطراتی شیرین به پایان رساندند. از زمان رفتن فلوریا از ایران، او با تیم آریامدتور در ارتباط بوده است و پاسخ پرسش‌های خود در خصوص مراقبت های بعد از عمل را به طور آنلاین از تیم ارتباط با مشتری دریافت کرده است.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران