فلوریا اهل سیدنی استرالیاست. او که از افزایش وزن رنج می‌بُرد در جستجوی راهی برای کاهش وزن بود. اضافه وزن برای او به معنای کاهش اعتماد به نفس، فشار خون بالا، دیابت و انزوای اجتماعی بود. به دلیل همین تصمیم گرفت برای جراحی کاهش وزن اقدام کند.

پیش از آن‌که فلوریا قصد داشته باشد برای جراحی لاغری اقدام کند او و خانواده‌اش برای سفری جهت دیدار خانواده همسرش، عمار، در عراق و ایران برنامه‌ریزی کرده بودند. از سویی می‌دانست درمان در ایران از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین خاطر تصمیم گرفت جراحی لاغری خود را نیز در ایران انجام دهد. پس شروع به تحقیق در این مورد کرد و این‌طور بود که با شرکت گردشگری سلامت آریا آشنا شد.

این شرکت تمام سفر را برای این خانواده برنامه‌ریزی کرد. آن‌ها ابتدا با خانواده خود دیدار کردند و بعد به تهران آمدند. زمانی که به فرودگاه تهران رسیدند راهنمای تور و مترجم تیم آریامدتور به استقبالشان رفته و آن‌ها را تا آپارتمانی که برای آن‌ها اجاره کرده بودند همراهی کرد.

فردای آن روز، فلوریا به همراه همسرش به مطب پزشک رفتند و پزشک با بررسی شاخص توده بدنی (BMI) او جراحی اسلیو معده را به فلوریا پیشنهاد داد.

پس از انجام آزمایشات لازم پیش از عمل و گذشت یک روز، عمل فلوریا با موفقیت انجام شد و برای مراقبت بعد از عمل تحت نظارت ویژه قرار گرفت. در این مدت خانواده او در سوئیتی که بیمارستان برای بیماران بین‌المللی در نظر می‌گیرد در کنار فلوریا حضور داشتند.

5 روز بعد از جراحی اسلیو معده لازم است چک آپ پس از عمل انجام شود، بنابراین فلوریا و خانواده‌اش برای مدت بیشتری در ایران ماندند. بعد از گذشت یک هفته از عمل پزشک وی را معاینه کرد و در مورد مراقبت‌های ضروری همچون رژیم غذایی مناسب، نحوه فعالیت و خوابیدن او را راهنمایی نمود.

آن‌ها از جراحی انجام شده بسیار رضایت داشتند و تصمیم دارند در آینده برای جراحی ابدومینوپلاستی (Tummy Tuck) نیز به ایران برگردند.

گالری تصاویر مرتبط گردشگری سلامت

سفر درمانی بیمار افغان به ایران
کنگره گردشگری سلامت در ایران
نمایشگاه و کنفرانس بین المللی توریست درمانی در عمان آوریل 2018