شهر شیراز سال‌ها است به عنوان قطب پزشکی جنوب کشور شناخته می‌شود و هر ساله میزبان هزاران بیمار خارجی است. داشتن ده‌ها بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی مجهز دانشگاهی، دولتی و خصوصی موجب شده است تا این شهر بتواند طیف گسترده‌ای از خدمات پزشکی را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

گردشگری سلامت در شیراز

شهر شیراز هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر سلامت است

پیوند عضو، عمل‌های چشم، زیبایی و پوست، شیمی درمانی و پرتو درمانی انواع سرطان‌ها، جراحی‌های لاغری، قلب و عروق، ارتوپدی و درمان ناباروری تنها بخشی از خدماتی است که در بیمارستان‌های مجهز این شهر ارائه می‌شود. عمل‌های نادری همچون عمل‌های چشم پروفسور خدادوست که در این شهر انجام شده است نشان‌دهنده تخصص پزشکان و امکانات پزشکی این شهر است.

با توجه به این توان تخصصی و استقبال توریست‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس از شیراز اکنون جایگاه بسیار خوبی در توریسم درمانی کشور دارد. علاوه بر این، جاذبه‌های ساختی و تاریخی این شهر از مزیت‌های دیگری است که موجب جذب بیشتر گردشگران می‌شود.

گردشگری سلامت در شیراز

حضور بیمارستان‌ها و پزشکان حاذق در شیراز موجب رونق مدیکال توریسم شده است

از آنجا که توریست‎های زیادی از کشورهایی همچون عراق، امارات و بحرین به این شهر سفر می‌کنند، برای تسهیل آمد و شد این گردشگران پروازهای مستقیمی به شهر شیراز در نظر گرفته شده است که موجب جذب بیشتر توریست‌ها خواهد شد.

همچنین تلاش سازمان‌های مسئول در کمک به افزایش فعالیت شرکت‌های توریسم سلامت، تلاش برای سازماندهی این سفرها و کاهش واسطه‌گران شخصی اثر به سزایی در رشد بیشتر گردشگری سلامت در شیراز داشته باشد. پروژه شهر سلامت شیراز که هم اکنون در دست ساخت می‌باشد، گام بلندی است که می‌تواند توریسم درمانی در این شهر را دگرگون سازد.

آریامدتور در شیراز

شرکت گردشگری سلامت آریا، جهت تسهیل سفر درمانی مسافران خارجی در شهر شیراز خدمات ویژه‌ای در نظر گرفته است. صنعت گردشگری سلامت در شیراز مسافرین زیادی را در این حوزه به خود جذب می‎کند و آریامدتور آماده است از زمان ورود تا روز بازگشت گردشگر تمام خدمات لازم را برای این عزیزان فراهم آورد.

مطالب مرتبط گردشگری سلامت

شروع استارتاپ ها در گردشگری سلامت