اصفهان بعد از تهران و مشهد از بزرگترین شهرهای ایران به شمار می‌رود. این شهر باستانی، در منطقه‌ای کویری و در کنار رود زاینده‌رود قرار گرفته است. معماری منحصربه‌فرد، بناهای تاریخی بی‌نظیر و طبیعت زیبای این شهر، اصفهان را به مقصدی برای توریست‌هایی از سراسر جهان بدل کرده است. از دیگر جاذبه‌های این شهر حضور پیروان ادیان مختلف در این شهر و فعالیت کلیساها، مساجد، کنیسه‌ها و آتشکده‌های زرتشتی در کنار هم می‌باشد که برای گردشگران بسیار جذاب است.

گردشگری سلامت در اصفهان

بناهای تاریخی اصفهان را به مقصدی توریستی برای گردشگران سراسر جهان بدل کرده است.

علاوه بر جاذبه‌های سیاحتی، این شهر در سال‌های اخیر در زمینه‌ توریسم سلامت نیز پا به عرصه گذاشته است.

اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های درمانی و گردشگری ایران نقش پر رنگی در جذب گردشگران سلامت دارد و می‌تواند افزون بر جذب گردشگر سلامت جهت درمان، زمینه را برای گردش سیاحتی این افراد در این شهر زیبا و تاریخی فراهم سازد.

با در نظر داشتن ظرفیت قابل توجه گردشگری سلامت در اصفهان ، پروژه شهرک سلامت استان اصفهان آغاز گشت تا زمینه توسعه هرچه بیشتر توریسم سلامت را فراهم سازد. این پروژه شامل ۳۳ درمانگاه تخصصی، ۲۵ پارکلینیک، بیمارستان هزار تخت‌خوابی و هتل پنج ستاره ۱۲ طبقه می‎‌باشد.

بررسی‎‌ها نشان می‌دهد که توریسم سلامت سه برابر بیشتر از سایر زمینه‎‌های گردشگری ارزآوری به همراه دارد. با این وجود، متاسفانه ضعف در زمینه تبلیغات موجب شده است تا میزان جذب توریست پایین تر از حد انتظار باشد. ضروری است در کنار بهبود تبلیغات و تقویت فرهنگ برخورد با گردشگر، در بیمارستان‌ها برای این منظور منشور حقوقی تنظیم شود.

روابط تجاری اصفهان و تایلند

طی دیداری که رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی، با سفیر تایلند در ایران داشتند، اصفهان را مرکز گردشگری ایران خوانده و از گردشگران تایلندی دعوت نمودند تا با کمترین هزینه از مراکز درمانی مجهز و پیشرفته اصفهان جهت درمان بهره‌مند گردند. این شهر با داشتن جاذبه‌های فرهنگی و مراکز صنعتی می‌تواند برای همه گردشگران از جمله گردشگران تایلندی بسیار جذاب باشد. سفیر تایلند نیز از در این دیدار از آمادگی سفارت تایلند جهت برقراری روابط تجاری با اصفهان خبر داد.

آریامدتور در اصفهان

شرکت گردشگری سلامت آریا، جهت تسهیل سفر درمانی مسافران خارجی در اصفهان تمام خدمات لازم برای انجام یک سفر درمانی را فراهم می‌آورد. این شهر گردشگران زیادی را در حوزه سلامت به خود جذب می‎کند و آریامدتور از زمان ورود تا روز بازگشت گردشگر همراه آن‌ها می‌باشد.

مطالب مرتبط گردشگری سلامت

شروع استارتاپ ها در گردشگری سلامت