مصعب اهل شهر مسقط عمان است. او برای عمل زیبایی بینی به همراه یکی از دوستان خود به ایران سفر کرد. مصعب در امریکا دانشجوی مهندسی شیمی است، جایی که جراحی بینی عملی لوکس و بسیار پر هزینه می‌باشد.

او در جستجوی گزینه‌ای مناسب برای جراحی بینی در امریکا بود تا اینکه یکی از استادان وی که اصالتاً ایرانی بود به او پیشنهاد داد برای جراحی بینی به ایران سفر کند. کشوری که برای جراحی بینی در دنیا شناخته شده است و در این زمینه پزشکان بسیار با تجربه ای دارد. پس از اندکی تحقیق بیشتر، مصعب تصمیم گرفت به ایران سفر کند و جراحی خود را به دست پزشکان متخصص و حاذق ایرانی بسپارد.

زمانی که او برای تعطیلات به عمان برگشته بود، تصمیمی گرفت از فرصت استفاده کرده و به ایران سفر کند تا جراحی بینی خود را در این کشور انجام دهد. اکنون لازم بود یک پزشک پیدا کرده و برنامه سفر را ترتیب دهد. بهترین گزینه برای او جستجوی آنلاین بود. درنتیجه مصعب پیامی به ایمیل شرکت فرستاد، که به گفته او آسان‌ترین راه برای برقراری ارتباط بود.

از تماس مصعب با این شرکت توریسم پزشکی بیشتر از یک هفته نگذشته بود که تصمیم وی برای گرفتن پکیج کامل جراحی بینی قطعی شود. این پکیج طیف گسترده‌ای از خدمات از جمله انجام جراحی، اقامت، پرواز، رفت و آمد، مترجم و … را شامل می‌شود.

عمل جراحی بینی گردشگر عمانی

اهدا هدیه‌‌ای نفیس از سوی شرکت گردشگری سلامت آریا

بیماران عمانی در تهران برای جراحی بینی

به محض رسیدن مصعب و دوستش به فرودگاه، رهنمای تور آریامدتور به استقبال آن‌ها رفت و از آنجا با هم به کلینیک جراح زیبایی بینی در تهران رفتند تا ملاقاتی با او داشته باشند. یک مترجم عرب زبان که کاملا به زبان فارسی مسلط است نیز آن‌ها را همراهی می‌کرد. جالب اینکه پس از ملاقات با پزشک، هشام دوست مصعب نیز ترغیب شد تا جراحی زیبایی بینی انجام دهد.

روز بعد، راهنمای آریامدتور به هتل آن‌ها رفت تا باهم به بیمارستان بروند، جایی که عمل این دو انجام می‌شد. پس از ملاقاتی مجدد بین بیمارها و پزشک جهت بررسی نتیجه دلخواه بیمار و توصیه‌های پزشک، جراحی‌ها به صورت جداگانه در بیمارستان انجام شد.

ضروری است بیماران انتظارات خود را در ملاقات با پزشک به خوبی مطرح کنند. مصعب و هشام، از پهنای بینی خود ناراضی بودند و مایل بودند بینی‌های کوچکتری داشته باشند.

پس از جراحی و گذراندن دوره ریکاوری، مصعب و هیشام به هتل محل اقامت خود منتقل شدند. آنها برای حداقل 7 روز در آنجا ماندند زیرا لازم بود برای برداشتن اسپلینت و تعویض بانداژ دوباره با پزشک ملاقات کنند.

عمل جراحی بینی گردشگر عمانی

مصعب، گردشگر عمانی در مطب پزشک.

طبق برنامه، پس از ۵ روز آنها به همراه راهنمای آریامدتور به ملاقات پزشک رفتند و اسپلینت و گچ را برداشتند. همچنین پزشک به آن‌ها آموزش‌های لازم را داده و در دوره نقاهت چه مراقبت‌هایی انجام دهند. سپس دکتر  برای پرواز به آن‌ها تاییدیه داد تا بتوانند با خیالی آسوده به کشور خود بازگردند.

ویدئوهای مرتبط گردشگری سلامت

درمان باروری زوج پاکستانی در ایران