شرکت گردشگری سلامت آریا (آریامدتور)، در دوازدهمین کارگاه مهارتی گردشگری سلامت به عنوان نمونه موفق ملی در جذب و خدمات گردشگری سلامت معرفی شد. این کارگاه با حضور مدرسان و مسئولان گردشگری درمانی کشور و کارشناسان IPD بیمارستان‌ها برگزار شد و شرکت آریامدتور به دعوت دکتر سعید هاشم‌زاده، رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آن حضور یافت. در این کارگاه که در روزهای نهم تا یازدهم مرداد ماه در دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، کارشناسان IPD با تازه‌ترین مفاهیم و قوانین گردشگری سلامت، مدیریت ارتباط با بیمار، نقش استارت‌آپ‌ها در گردشگری سلامت، قوانین صدور ویزا، استانداردهای بین‌المللی، بازاریابی گردشگر سلامت، مدیریت هزینه، نظام قیمت‌گذاری و نقش CRM در گردشگری درمانی آشنا شدند.

در بخش معرفی نمونه موفق ملی، محمد نصری مدیرعامل شرکت گردشگری سلامت آریا، پس از توضیحاتی درباره خدمات و کیفیت ارائه شده در این شرکت، به تشریح عوامل جذب گردشگر درمانی، نحوه سرویس‌دهی، اطلاع‌رسانی از طریق سایت و مهم‌ترین مشکلات گردشگری درمانی در کشور پرداخت.

حضور مسئولین آریامدتور در کارگاه گردشگری سلامت تهران

مدیرعامل شرکت گشت سلامت آریا در کارگاه سه روزه گردشگری سلامت به تشریح فعالیت های این شرکت پرداخت.

نصری در این نشست با تاکید بر کیفیت ارائه خدمات گردشگری و درمانی گفت: ارائه خدمات به مسافران درمانی، تنها به زمان حضور آنان در ایران محدود نمی‌شود. بلکه این خدمات از زمانی که فرد تصمیم می‌گیرد برای درمان خود سفر کند، باید به او ارائه شود و این خدمات شامل اطلاع‌رسانی خوب، قیمت‌گذاری رقابتی، پاسخگویی کامل و سریع و راهنمایی بیمار است. چنانکه پس از درمان نیز باید سطح رضایتمندی وی را بسنجیم و تا هنگام خروج از کشور همراهی‌اش کنیم.

کارگاه آموزشی گردشگری سلامت

شرکت آریا به عنوان نمونه موفق در زمینه تسهیلگری گردشگری سلامت معرفی و در کارگاه آموزشی گردشگری سلامت در تهران مشارکت داشت.

وی درباره سایت آریامدتور اظهار کرد: سایت ما در موتور جستجوی گوگل به عنوان سایت مرجع شناخته شده است و ما آن را چندزبانه کردیم تا بیماران اطلاعات موردنیاز خود را از سایت کسب کنند. همچنین آلبومی از نمونه کارها و کلینیک‌ها گذاشته‌ایم تا بیماران درباره آنچه قرار است دریافت کنند، مطلع باشند.

در ادامه نشست، دکتر هاشم‌زاده بر نقش شرکت‌های تسهیل‌گر در ارتقای خدمات کیفی و مطلوب به گردشگران اشاره کرد و گفت: شرکت آریامدتور، علاوه بر طراحی یک وبسایت حرفه‌ای و چندزبانه، اطلاعات کامل و درستی به بیماران ارائه کرده است و قیمت‌گذاری آن برای خدمات بسیار هوشمندانه است. قیمت‌های آن از کشورهای رقیب کمتر است و سود شرکت نیز در آن دیده شده است.

تشریح فعالیتهای آریامدتور توسط محمد نصری مدیرعامل شرکت در کارگاه گردشگری سلامت

آقای نصری یکی از وظایف تسهیلگران گردشگری سلامت را ارائه خدمات مشاوره و اطلاع رسانی دقیق به گردشگران قبل از ورود آنها به کشور عنوان کرد.

رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وجود شرکت‌های تسهیل‌گر، قیمت‌های رقابتی و درمان مطلوب در بیمارستان‌ها را عامل رشد و رونق گردشگری سلامت در کشور عنوان کرد و گفت: در حال حاضر گردش بیمار از راه‌های تعریف نشده و ناشناس، چالش جدی گردشگری سلامت کشور است. بیمار خارجی توسط یک فرد یا گروه واسطه وارد کشور می‌شود و خدمات پزشکی بدون شناسنامه و ثبت در سیستم بهداشتی و درمانی دریافت می‌کند. در حالی که این واسطه‌ها دانش سواد و مهارت کافی برای این کار را ندارند و مسئولیتی در قبال خدمات ارائه شده به بیمار نمی‌پذیرند. ولی با رشد شرکت‌های تسهیل‌گر می‌توانیم این دسته از فعالیت‌ها را مهار کنیم.

آریامدتور یک پلتفرم گردشگری سلامت و بستری برای جذب بیماران خارجی و معرفی آن‌ها به پزشکان و بیمارستان‌های با کیفیت ایرانی است. این بیماران برای دریافت خدمات پزشکی، درمانی و زیبایی به ایران سفر می‌کنند. آریامدتور درکنار خدمات درمانی برای بیماران، خدمات اقامتی و گردشگری را نیز توسط تامین‌کنندگان فراهم کرده است.

مطالب مرتبط گردشگری سلامت

شروع استارتاپ ها در گردشگری سلامت